Nasza firma realizuje obecnie projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, pt:
Rozbudowa parku maszynowego ZEM w związku z wprowadzaniem nowych rozwiązań z elektromobilności
W ramach projektu zaplanowano wdrożenie dwóch innowacji produktowych:
1. Wdrożenie aluminiowych form frezowanych do formowania rurek
2. Wdrożenie cienkościennych złączek do węży do prototypowania
Zaplanowano również zasadniczą zmianę procesu produkcji - wdrożenie innowacji procesowej obejmującej modernizację 4 elementów procesu produkcyjnego:
- Automatyzacja dzięki podajnikowi do tokarki
- Rezygnacja ze szlifowania dzięki dokładniejszemu frezowaniu
- Ograniczenie ręcznej kontroli jakości dzięki opomiarowaniu frezarki
- Ograniczenie ilości przezbrojeń dzięki większemu magazynowi narzędzi.
Projekt obejmuje budowę nowej infrastruktury tj. zakup środków trwałych oraz uruchomienie na ich podstawie nowej energooszczędnej linii produkcyjnej o wysokiej precyzji.
Inwestycja będzie realizowana jednoetapowo w okresie 01/01/2024- 31/12/2024.
Środki trwałe planowane do zakupienia w ramach projektu to: Frezarka CNC, Podajnik pręta, Tokarka CNC, Tokarka ręczna, Kompresor, Zbiornik 1000l do kompresora, Narzędzia do frezarki.
Realizacja projektu przyczyni się do osiągnięcia następujących celów/korzyści gospodarczych i społecznych:
- Wdrożenia nowoczesnych technologii i procesów produkcyjnych
- Zwiększenia konkurencyjności firmy z sektora produkcyjnego oraz regionu, w którym działa
- Utworzenie nowych miejsc pracy w przedsiębiorstwie
- Zwiększenia zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu
- Ograniczenia wpływu procesu produkcyjnego na środowisko naturalne
- Promowania zrównoważonego rozwoju i zgodność z celami transformacji w kierunku gospodarki neutralnej dla klimatu
- Rozwoju przemysłu i gospodarki województwa. Poprawa jakości i precyzji wytwarzanych narzędzi może przyciągnąć klientów zarówno z kraju, jak i zagranicy, co przyczyni się do wzrostu eksportu i zwiększenia konkurencyjności regionalnych firm.
- Wspierania innowacji i zrównoważonego rozwoju w regionie. Zasadnicza zmiana procesów produkcyjnych to jedna z kluczowych inicjatyw realizowanych w ramach tego planu, mających na celu modernizację i zrównoważenie sektora przemysłowego. Planowana inwestycja i oczekiwane jej efekty stanowią bezpośrednią odpowiedź na zidentyfikowane problemy firmy. Zaplanowane działanie są zgodne z celami transformacji w kierunku gospodarki neutralnej dla klimatu.
Celem projektu jest zrównoważona transformacja infrastruktury produkcyjnej, która przejawiać się będzie w unowocześnieniu przedsiębiorstwa działającego w subregionie Wałbrzyskim. Zaplanowany zakres działań wpisuje się w Cel gospodarczy TPST: aktywizacja gospodarcza oraz wzmocnienie konkurencyjności poprzez wykorzystanie endogenicznego potencjału subregionu w sposób gwarantujący osiągnięcie celów ograniczenia niskiej emisji i dekarbonizacji. Wdrażanie technologii produkcji specjalistycznych narzędzi wzmocni konkurencyjność firmy i będzie wspierać zrównoważony rozwój regionu, przyczyniając się do długoterminowej i zrównoważonej transformacji gospodarczej i społecznej.
• wartość projektu (całkowity koszt projektu),
3 512 477,34 zł
• wysokość wkładu Funduszy Europejskich.
1 285 052,69 zł
Projekty archiwalne:Informujemy, że strona powstała jako element projektu "Wdrożenie innowacyjnych usług dedykowanych dla obsługi firm przemysłowych" realizowanego w ramach schematu 1.1.A2.
Dzięki zakupionym w ramach projektu maszynom i oprogramowaniu usprawniono procesy produkcyjne, a także poszerzono ofertę firmy o produkty i usługi:
• Wiercenie otworów głębokich do 400 mm tolerowanych H7 w korpusach form, oprawkach narzędziowych w stalach narzędziowych
• Wykonywanie płyt form i narzędzi ze stali kwasoodpornej utwardzonej wstępnie do 33 HRC
• Znakowanie detali znakowarką mikroudarową